Studija-tehnologija-zadovoljstvo-slusni-aparati-Unitron-AUDIO-BM

NOVA ŠTUDIJA S SLUŠNIMI APARATI UNITRON RAZKRIVA, DA NA ZADOVOLJSTVO UPORABNIKOV V RESNIČNEM SVETU VPLIVA TEHNOLOŠKA RAVEN

Nedavna študija Nacionalnega centra za avdiologijo (Univerza Western) je pokazala, da uporabniki v vsakdanjih pogovornih situacijah raje uporabljajo slušne aparate srednje do vrhunske tehnološke ravni. Raziskava je potekala z zbiranjem povratnih informacij uporabnikov iz resničnega okolja – doma, na prostem in v hrupnih prostorih, kot so restavracije.

Rezultati so pokazali, da višja raven tehnologije pomembno izboljša razumevanje govora v družbenih in hrupnih situacijah. Napredna obdelava signalov tako uporabnikom omogoča boljšo komunikacijo in večjo vključenost v vsakdanje pogovore. Študija podpira pomen premišljene izbire slušnega aparata glede na življenjski slog posameznika.

WATERLOO, ON | 14. marec 2025 – Nova študija kaže, da uporabniki slušnih aparatov v vsakdanjih situacijah raje uporabljajo tehnologijo višje ravni, kar dodatno potrjuje njihove prednosti pri vsakdanjih pogovorih.

Študijo, ki jo je vodila dr. Danielle Glista na Nacionalnem centru za avdiologijo Univerze Western, so izvedli v različnih okoljih – od mirnih domačih prostorov do hrupnih restavracij in zunanjih površin. Z uporabo slušnih aparatov Unitron so raziskovalci primerjali tri ravni tehnologije – vrhunsko, srednjo in osnovno – udeleženci pa so lahko med njimi preklapljali v vsakdanjem življenju.

Rezultati so pokazali, da na oceno preferenc glede tehnološke ravni slušnih aparatov vplivata lokacija poslušalca in vrsta prisotnega hrupa v ozadju. Uporabniki so dosledno dajali prednost slušnim aparatom srednje do vrhunske ravni, zlasti pri pogovorih z motečim šumom v ozadju.

»Navdušujoče je videti, da napredna tehnologija dejansko pomeni razliko v trenutkih, ki štejejo,« je dejal Douglas Baldwin, višji vodja globalnega trženja za avdiologijo pri podjetju Unitron. »Ko so ljudje v družabnih okoljih ali hrupnih prostorih, tehnologija višje ravni pokaže svoj potencial in omogoča, da uporabniki lažje slišijo in sodelujejo v pogovoru.«

Za razliko od tradicionalnih laboratorijskih raziskav je ta študija uporabljala metodo ekološke trenutne ocene (Ecological Momentary Assessment – EMA), ki zbira povratne informacije uporabnikov v trenutkih, ko doživljajo različne resnične slušne situacije. Ta pristop odpravi ugibanja, saj zajema odzive v danem trenutku, namesto da bi se zanašal na spomin udeležencev.

Ugotovitve nudijo pomembne vpoglede slušnim akustikom, ko svojim strankam pomagajo pri izbiri ustreznih slušnih pripomočkov. S tem, ko uporabniki neposredno primerjajo različne tehnologije v vsakdanjem življenju, lahko strokovnjaki učinkoviteje priporočajo ustrezno raven tehnologije kot del kliničnega procesa prilagoditve slušnega aparata.

»Z uporabo podatkov iz resničnega sveta lahko slušnim akustikom pomagamo pri podajanju premišljenih priporočil, ki uporabnikom slušnih aparatov resnično koristijo,« je dodal Leonard Cornelisse vodja inženiringa slušnih sistemov pri Unitronu. »Ta raziskava izpostavlja učinek napredne obdelave signalov – ne le v teoriji, temveč tudi v vsakdanjem življenju.«

Študija je pokazala, da so bile tehnologije srednje do vrhunske ravni dosledno bolj priljubljene kot osnovna raven v različnih družbenih okoljih – tako v notranjih prostorih (doma in drugje) kot na prostem, kjer je bil prisoten govor v ozadju.

Ti izsledki kažejo, da je sposobnost optimizacije poslušanja med pogovorom – še posebej v hrupnih okoljih – ključni dejavnik pri izbiri slušnega aparata. Potrjujejo zavezanost podjetja Unitron k zagotavljanju vrhunskih izkušenj s pomočjo tehnologije. Napredne zmogljivosti za obdelavo signalov uporabnikom pomagajo bolje slišati govor ne glede na motnje v ozadju, kar jim omogoča lažje sporazumevanje kjerkoli že so.

Napredna tehnologija je pomemben dejavnik, saj uporabnikom pomaga ostati vključeni in povezani v trenutkih, ki resnično štejejo.

Celotna študija z naslovom »Ocena preferenc poslušalcev za tehnološke ravni slušnih aparatov v družbeno aktivnih situacijah v resničnem svetu« je bila objavljena v reviji Frontiers in Audiology and Otology in je dostopna tukaj: https://www.frontiersin.org/journals/audiology-and-otology/articles/10.3389/fauot.2024.1430992/full

Delite s tistimi, ki bi jih vsebina utegnila zanimati. Hvaležni vam bodo. Kliknite na ikono spodaj.

Iskanje

+
Google ocena
5.0
Na podlagi 1913 ocen
×
js_loader